preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Miasto w Mieście

Plan Osiedla


Zapraszamy do Miasta w mieście


Zobacz plan

OSIEDLE BAŻANTOWO

Bażantowo

to przestrzeń tworzona z pasją. Na terenie blisko 25 ha, w oparciu o przemyślany plan urbanistyczny Millenium Inwestycje Sp. z o. o. od 20 lat konsekwentnie realizuje projekt rozbudowy osiedla o charakterze „miasta w mieście”. Bażantowo łączy w sobie funkcje: mieszkalne, handlowo-usługowe, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. W obrębie osiedla znajdują się: Centrum Sportowe, Centrum Handlowe, Przedszkole, Szkoła podstawowa, a także Senior Residence.

Bażantowo Sport

to tętniący życiem kompleks sportowo-rekreacyjny. Aktywni znajdą tu między innymi: halę tenisową, squash, basen, saunarium, siłownię i spa. Uzupełnieniem oferty jest: trzygwiazdkowy hotel, restauracja, pub i bowling. W centrum sportu funkcjonuje również ośrodek rehabilitacji.

Centrum Handlowe Bażantowo

zaspokaja codzienne potrzeby nie tylko mieszkańców osiedla. Znajdują się tu między innymi Market Premium Carrefour, Rossmann, pralnia, eko delikatesy, piekarnia, kawiarnia, bank, salon RTV AGD, garmażeria, butik dziecięcy, salon alkoholi Alkohole i Wina Świata, biura podróży i restauracje: tajska, włoska oraz hiszpańska, Hirado Sushi. Centrum oferuje usługi dla zdrowia w zakresie podstawowej jak i specjalistycznej opieki medycznej. O pielęgnację ciała i urody, zadbają również specjaliści z salonu kosmetycznego, salonu fryzjerskiego oraz salonu masażu tajskiego. Na terenie Centrum znajduje się również przychodnia weterynaryjna.

Edukacja i zabawa

W trosce o rozwój młodego pokolenia, zadbaliśmy nie tylko o place zabaw ale również o edukację. Zespół budynków dydaktyczno-sportowych obejmuje między innymi szkołę podstawową prowadzoną przez Zakon Pijarów, przedszkole oraz szkołę językową.
Dodatkowo bazę dydaktyczną uzupełnia przedszkole działające w budynku szkoły.
Wielofunkcyjna hala sportowa przyległa do budynku szkoły umożliwia uprawianie sportów w ramach lekcji szkolnych, ale służy również zajęciom organizowanym przez sąsiadujące centrum sportu.

Nowoczesna architektura i zielone otoczenie

Zorganizowana struktura osiedla tworzy wewnętrzne Enklawy o zróżnicowanej skali i proporcjach architektonicznych. Każda z nich wyróżnia się własnym charakterem i stylem. Jasna kolorystyka elewacji z dodatkami elementów drewna i kamienia nadaje budynkom ciepła i lekkości. Przestrzeń osiedla uzupełniają starannie opracowane elementy małej architektury miedzy innymi oczka wodne, strumyki i fontanny. Uporządkowane skwery z oryginalną zielenią, alejki spacerowe oraz kolorowe place zabaw tworzą przyjazne miejsce sprzyjające budowaniu sąsiedzkich więzi.

Komfort i Bezpieczeństwo

Osiedle posiada wszelkie rozwiązania niezbędne do wygodnego życia. W wielorodzinnych budynkach zadbano o przestronne klatki schodowe, cichobieżne windy, tarasy lub balkony. W wybranych budynkach zapewniono indywidualne garaże lub zamknięte parkingi. Wokół osiedla usytuowano liczne miejsca parkingowe zapewniające wygodne parkowanie dla wszystkich mieszkańców. Dla zapewnienia bezpieczeństwa kompleks jest ogrodzony i monitorowany. System bram wjazdowych z siecią domofonów oraz podział na wewnętrzne enklawy zmniejsza ruch pojazdów po całym osiedlu. Dzięki wykwalifikowanym Zarządcom na osiedlu panuje spokój i porządek.

Lokalizacja i Komunikacja

Kompleks usytuowany na granicy południowych dzielnic Katowic: Piotrowic i Kostuchny, rozciąga się pomiędzy ulicami: Bażantów, Hierowskiego, Zabłockiego i Szarych Szeregów. To jedne z najbardziej zielonych dzielnic Katowic. Na powierzchni ok. 25 ha rozciąga się tu rezerwat florystyczny Ochojec, położony w obrębie lasów Murckowskich. Przygotowane liczne ścieżki spacerowe i rowerowe dają możliwość kontaktu z naturą bez konieczności wyjazdu za miasto.

Lokalizacja osiedla umożliwia wygodny dojazd do trasy S-81 w kierunku Wisły, S-86 w kierunku Bielska-Białej, jak również w stronę Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe zapewniające bezpośrednią komunikację z Centrum miasta oraz w kierunku Tychów czy Mikołowa.

W najbliższej okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, państwowe przedszkola i szkoły, wyższa uczelnia, szpital i przychodnie.