preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Edukacja

Aktualności


OSTATNIE MIESZKANIE NA ENKLAWIE...

Informujemy, że zostało sprzedane już ostatnie mieszkanie na Enklawie Modernistycznej! Miło nam poinformować, że kolejny...


Wszystkie aktualności

Plan Osiedla


Zapraszamy do Miasta w mieście


Zobacz plan

Zespół Szkół Zakonu Pijarów

Szkoła podstawowa i gimnazjum
Spółka Millenium Inwestycje wspólnie z Zakonem Pijarów podjęli wysiłek stworzenia pierwszej Szkoły Pijarskiej Na Śląsku. Temu dziełu służy wielowiekowe doświadczenie i charyzmat Zakonu oraz nowoczesna baza dydaktyczno-sportowa. O wyjątkowości tego przedsięwzięcia świadczy pionierska forma partnerstwa zakonno-prywatnego.

Obiekty szkolne obejmują:

 • 12 klas (w tym dwie klasy przygotowane specjalnie dla najmłodszych uczniów 6 i 7 letnich)
 • bibliotekę i czytelnię
 • świetlicę
 • stołówkę z zapleczem kuchennym
 • kaplicę
 • gabinet psychologa szkolnego, gabinet higienistki
 • pracownię językową, pracownie naukowe
 • unikalną eco-pracownię na dachu szkoły - elektrownię (prezentującą wszelkie dostępne źródła energii odnawialnej) oraz obserwatorium meteorologiczne i astronomiczne
 • halę sportową z widownią
 • przedszkole

Do dyspozycji uczniów są nowoczesne, w pełni multimedialne klasy bogato wyposażone w pomoce naukowe, min:

 • informatyczną sieć bezprzewodową
 • laptop do dyspozycji nauczyciela
 • komputery - netbooki dla uczniów
 • tablice multimedialne
 • elektroniczne dzienniki
 • rzutnik multimedialny, telewizor LCD, system kina domowego
 • inteligentny system regulacji natężenia oświetlenia i tworzenia scen świetlnych
 • inteligentny system sterowania wentylacją w zależności od stężenia CO2 i wilgotności powietrza
 • czujnik obecności
 • indywidualne automatyczne sterowanie ogrzewaniem

Przyjęte rozwiązania projektowe i zagospodarowanie terenu zapewniają bezpieczeństwo w budynku, jego otoczeniu, a także na drodze, którą dzieci z terenów osiedla mogą pokonywać samodzielnie. Rodzice odwożący swoje pociechy na zajęcia mogą swobodnie zaparkować na parkingu przed budynkami. Szkoła, która została wyposażona w windę, jest przyjazna osobom niepełnosprawnym. Bogactwo zastosowanych udogodnień i nowinek technicznych stawia Collegium Scholarum Piarum w czołówce najnowocześniejszych szkół w Polsce!

WIĘCEJ NA: www.katowice.pijarzy.pl 

Przedszkole Językowe MundoMarino

Niepubliczne Przedszkole Językowe Mundo Marino zapewnia opiekę dzieciom od 1,5 do 6 roku życia, przygotowując je do nauki w szkole podstawowej.  Przedszkole kładzie duży nacisk na aktywność fizyczną dzieci korzystając z  kompleksu Bażantowo Sport. Dzieci uczestniczą w zajęciach na basenie przystosowanym do nauki pływania dla najmłodszych oraz na hali sportowej. Z wszystkich tych udogodnień przedszkole korzysta bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz budynku.

Jako Przedszkole o profilu językowym kładzie duży nacisk na rozwój  zdolności językowych już od najmłodszych lat. Celem zajęć jest swobodne posługiwanie się językiem w zakresie podstawowych zwrotów, rozwinięcie podstawowego zakresu słownictwa, umiejętność śpiewania piosenek i recytacji wierszy, umiejętność świadomego uczestnictwa w grach i zabawach w języku obcym.

Przedszkole rozwija zdolności uczniów dając im możliwość wyboru uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych, które urozmaicają pobyt w przedszkolu. Oprócz zająć z języków obcych, dzieci mogą grać w szachy, poznawać tajniki sztuk walki (karate), tańczyć, brać udział w zajęciach rytmicznych oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. Dzieciom z wadami postawy proponowana jest gimnastyka korekcyjna. Chętni mogą brać udział w lekcjach religii rzymsko-katolickiej.

Szkoła Językowa Egida

Szkoła Języków Obcych EGIDA została założona w roku 1994 w Wodzisławiu Śl., zaś od września 2012 r. obecna jest także w Katowicach na osiedlu Bażantowo, przy ul. Pijarskiej 5. Dla mieszkańców osiedla i jego okolic EGIDA organizuje kursy języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. Prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

EGIDA organizuje również kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, matury oraz do egzaminów FCE i CAE Uniwersytetu Cambridge, które przeprowadzane są przez British Council. Setki przygotowanych przez Szkołę uczniów zdało te egzaminy z wynikiem pozytywnym. Właśnie dlatego w 2008 r. EGIDA została uhonorowana członkostwem w programie partnerskim British Council Addvantage i od lat nieprzerwanie uczestniczy w kolejnych edycjach tego programu. Od 2012 r. jest także jednym z Centrów Przygotowujących do Egzaminów Cambridge FCE, CAE i otrzymała prawo posługiwania się logo Cambridge ESOL Examination Preparation Centre.

Zajęcia prowadzone są metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki, w celu obniżenia poziomu zahamowań przed posługiwaniem się językiem obcym. Większość czasu na lekcji jest poświęcana na konwersację, a rozwijaniu tej umiejętności sprzyjają także odbywane regularnie zajęcia prowadzone przez zatrudnionych w EGIDZIE native speaker’ów. Oczywiście, uczniowie EGIDY doskonalą się też w pozostałych sprawnościach językowych: pisaniu, czytaniu ze zrozumieniem, czy też słuchaniu tekstów.

Poza działalnością ściśle edukacyjną EGIDA prowadzi również, od 1997 r., Biuro Wyjazdów Językowych, które organizuje wyjazdy do szkół językowych w Anglii, głównie do Worthing na południowym wybrzeżu wyspy. Początkowo brali w nich udział głównie uczniowie szkoły, ale do dnia dzisiejszego skorzystały z nich setki młodych ludzi z wielu miast Polski. Wypróbowani angielscy partnerzy EGIDY zapewniają nie tylko najwyższy poziom prowadzonych tam zajęć ale także zakwaterowanie w domach sprawdzonych rodzin.
Zdaniem uczestników takie „angielskie wakacje” przynoszą doskonałe efekty w utrwaleniu wiedzy zdobytej w ciągu roku szkolnego. Od zeszłego roku Biuro Wyjazdów Językowych EGIDY proponuje wakacyjne obozy językowe nad włoskim morzem, z elementami języka angielskiego lub włoskiego. Jednym z podstawowych celów tych obozów jest zapoznanie młodzieży z kulturą i sztuką Italii, a w programie zwiedzania jest Wenecja, San Marino, Werona oraz Rzym.

Zapraszamy do nas wszystkich, starszych i młodszych, mieszkańców Osiedla Bażantowo. Chcielibyśmy, żeby EGIDA stała się Waszą szkołą. Zapraszamy do przygody z językami obcymi i do wspólnego poznawania krajów Europy!

 

Dyrektor Izabela Waniek-Chudek