preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Szkoła Językowa Egida

Plan Osiedla


Zapraszamy do Miasta w mieście


Zobacz plan

Szkoła Języków Obcych EGIDA została założona w roku 1994 w Wodzisławiu Śl., zaś od września 2012 r. obecna jest także w Katowicach na osiedlu Bażantowo, przy ul. Pijarskiej 5. Dla mieszkańców osiedla i jego okolic EGIDA organizuje kursy języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. Prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

EGIDA organizuje również kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, matury oraz do egzaminów FCE i CAE Uniwersytetu Cambridge, które przeprowadzane są przez British Council. Setki przygotowanych przez Szkołę uczniów zdało te egzaminy z wynikiem pozytywnym. Właśnie dlatego w 2008 r. EGIDA została uhonorowana członkostwem w programie partnerskim British Council Addvantage i od lat nieprzerwanie uczestniczy w kolejnych edycjach tego programu. Od 2012 r. jest także jednym z Centrów Przygotowujących do Egzaminów Cambridge FCE, CAE i otrzymała prawo posługiwania się logo Cambridge ESOL Examination Preparation Centre.

Zajęcia prowadzone są metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki, w celu obniżenia poziomu zahamowań przed posługiwaniem się językiem obcym. Większość czasu na lekcji jest poświęcana na konwersację, a rozwijaniu tej umiejętności sprzyjają także odbywane regularnie zajęcia prowadzone przez zatrudnionych w EGIDZIE native speaker’ów. Oczywiście, uczniowie EGIDY doskonalą się też w pozostałych sprawnościach językowych: pisaniu, czytaniu ze zrozumieniem, czy też słuchaniu tekstów.

Poza działalnością ściśle edukacyjną EGIDA prowadzi również, od 1997 r., Biuro Wyjazdów Językowych, które organizuje wyjazdy do szkół językowych w Anglii, głównie do Worthing na południowym wybrzeżu wyspy. Początkowo brali w nich udział głównie uczniowie szkoły, ale do dnia dzisiejszego skorzystały z nich setki młodych ludzi z wielu miast Polski. Wypróbowani angielscy partnerzy EGIDY zapewniają nie tylko najwyższy poziom prowadzonych tam zajęć ale także zakwaterowanie w domach sprawdzonych rodzin.
Zdaniem uczestników takie „angielskie wakacje” przynoszą doskonałe efekty w utrwaleniu wiedzy zdobytej w ciągu roku szkolnego. Od zeszłego roku Biuro Wyjazdów Językowych EGIDY proponuje wakacyjne obozy językowe nad włoskim morzem, z elementami języka angielskiego lub włoskiego. Jednym z podstawowych celów tych obozów jest zapoznanie młodzieży z kulturą i sztuką Italii, a w programie zwiedzania jest Wenecja, San Marino, Werona oraz Rzym.

Zapraszamy wszystkich, starszych i młodszych, mieszkańców Osiedla Bażantowo. Chcielibyśmy, żeby EGIDA stała się Waszą szkołą. Zapraszamy do przygody z językami obcymi i do wspólnego poznawania krajów Europy!