preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Szkoła Językowa Egida

Aktualności


OSTATNIE MIESZKANIE NA ENKLAWIE...

Informujemy, że zostało sprzedane już ostatnie mieszkanie na Enklawie Modernistycznej! Miło nam poinformować, że kolejny...


Wszystkie aktualności

Plan Osiedla


Zapraszamy do Miasta w mieście


Zobacz plan

Szkoła Języków Obcych EGIDA została założona w roku 1994 w Wodzisławiu Śl., zaś od września 2012 r. obecna jest także w Katowicach na osiedlu Bażantowo, przy ul. Pijarskiej 5. Dla mieszkańców osiedla i jego okolic EGIDA organizuje kursy języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego. Prowadzone są zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

EGIDA organizuje również kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, matury oraz do egzaminów FCE i CAE Uniwersytetu Cambridge, które przeprowadzane są przez British Council. Setki przygotowanych przez Szkołę uczniów zdało te egzaminy z wynikiem pozytywnym. Właśnie dlatego w 2008 r. EGIDA została uhonorowana członkostwem w programie partnerskim British Council Addvantage i od lat nieprzerwanie uczestniczy w kolejnych edycjach tego programu. Od 2012 r. jest także jednym z Centrów Przygotowujących do Egzaminów Cambridge FCE, CAE i otrzymała prawo posługiwania się logo Cambridge ESOL Examination Preparation Centre.

Zajęcia prowadzone są metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki, w celu obniżenia poziomu zahamowań przed posługiwaniem się językiem obcym. Większość czasu na lekcji jest poświęcana na konwersację, a rozwijaniu tej umiejętności sprzyjają także odbywane regularnie zajęcia prowadzone przez zatrudnionych w EGIDZIE native speaker’ów. Oczywiście, uczniowie EGIDY doskonalą się też w pozostałych sprawnościach językowych: pisaniu, czytaniu ze zrozumieniem, czy też słuchaniu tekstów.

Poza działalnością ściśle edukacyjną EGIDA prowadzi również, od 1997 r., Biuro Wyjazdów Językowych, które organizuje wyjazdy do szkół językowych w Anglii, głównie do Worthing na południowym wybrzeżu wyspy. Początkowo brali w nich udział głównie uczniowie szkoły, ale do dnia dzisiejszego skorzystały z nich setki młodych ludzi z wielu miast Polski. Wypróbowani angielscy partnerzy EGIDY zapewniają nie tylko najwyższy poziom prowadzonych tam zajęć ale także zakwaterowanie w domach sprawdzonych rodzin.
Zdaniem uczestników takie „angielskie wakacje” przynoszą doskonałe efekty w utrwaleniu wiedzy zdobytej w ciągu roku szkolnego. Od zeszłego roku Biuro Wyjazdów Językowych EGIDY proponuje wakacyjne obozy językowe nad włoskim morzem, z elementami języka angielskiego lub włoskiego. Jednym z podstawowych celów tych obozów jest zapoznanie młodzieży z kulturą i sztuką Italii, a w programie zwiedzania jest Wenecja, San Marino, Werona oraz Rzym.

Zapraszamy do nas wszystkich, starszych i młodszych, mieszkańców Osiedla Bażantowo. Chcielibyśmy, żeby EGIDA stała się Waszą szkołą. Zapraszamy do przygody z językami obcymi i do wspólnego poznawania krajów Europy!

 

Dyrektor Izabela Waniek-Chudek